Wzgórze Wawelskie

Poszukiwanie wawelskiego SKARBU

Podczas tej trasy poznawane są podstawowe pojęcia związane z królewskim miejscem. Podczas rodzinnych zajęć rozwikłamy zagadkę co to znaczy Wawel,  co to takiego – katedra,  kiedy książę stawał się królem,  kogo kości wiszą przy zielonych drzwiach,  czym różni się baszta od wieży,  po co komu ogromny plac w środku domu,  dlaczego Smok Wawelski zionie ogniem.

Czy SMOK żył naprawdę?

To propozycja dla najmłodszych odkrywców Krakowa, w przestrzeni wzgórza wawelskiego tropimy elementy, z których mógł się składać gigantyczny stwór, poszukiwanie wieńczy archeologiczna niespodzianka.

Zwierzęta ukryte w katedrze na Wawelu

W trakcie tej trasy uczestnicy poznają historię Polski wpisaną w architekturę i wyposażenie katedry. Tropiąc motywy zwierzęce najmłodsi odkrywają ciekawostki związane z życiem królów pochowanych w katedrze.

Stare Miasto w Krakowie

Nie od razu Kraków zbudowano

To interaktywna opowieść, w której najmłodsi uczestnicy odtwarzają jak powstawał Kraków. Przy okazji dowiadują się do czego służyły najstarsze budynki w okolicy Rynku Głównego i w jaki sposób żyli średniowieczni mieszkańcy miasta.

Na co komu RONDEL w środku miasta?

Podczas tej trasy uczestnicy ćwiczą zmysł techniczny oraz logiczne myślenie. A przy okazji poznają historię Barbakanu i murów obronnych Krakowa.

Na skrzydłach krakowskich legend

To propozycja dla dzieci, które lubią gry teatralne i poznawanie historii legendarnych bohaterów. W trakcie tej trasy uczestnicy poznają krakowskie legendy i najważniejsze obiekty napotkane na trasie czyli: Sukiennice, kościół Mariacki.

Kazimierz

Zajęcia prowadzi:

Agnieszka Szczygieł

Licencjonowany przewodnik dla dzieci po Krakowie. Kulturoznawca, pedagog, trener warsztatów dla dzieci i młodzieży.
W Pomysłowniku zarządza całą inicjatywą, tworzy edukacyjne programy dla dzieci w Krakowie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@pomyslownik.com.pl, 695-447-846