Historia dla dzieci podpowiada, aby teraz się skupić na #12 odcinku serii Historia Polski dla Małych i Dużych“. Bohaterem odcinka, tak jak poprzednio (link do materiału znajdziesz TUTAJ) jest Bolesław Chrobry, który ma to o czym mówi zagadka, bardzo dobrze wyostrzone:

 

Są na głowie tak jak uszy,

nosek, buzia no i włosy.

Mają rzęski i mrugają,

wszystko wokół oglądają.

Nimi widzisz, nimi patrzysz,

nimi piękny świat zobaczysz.

 

Ciekawe jak szybko rozwiązania zagadki udzieli Twoje dziecko. Daj nam znać proszę.

Sięgnijmy głębiej – czego uczy nas postawa Bolesława Chrobrego?

 

Szeroko otwarte oczy, szeroko otwarta głowa to jest to czym może się pochwalić Bolesław Chrobry. Zobaczył i docenił kapitał, który otrzymał w spadku po ojcu. Bolesław  Chrobry będąc władcą państwa polskiego strategicznie o nie zadbał. A my? A dzieci? Wcale nie potrzebujemy być z książęcego rodu, aby móc zadbać o to co mamy. A mamy na pewno wiele: talentów, potencjału, energii, zdrowia. I wystarczy mieć OCZY szeroko otwarte by dostrzec zasoby i być jak Bolesław!

Historia dla dzieci i trochę logistyki

#12 odcinek z serii filmów Historia Polski dla Małych i Dużych“ znajduje się na kanale Pomysłownika. Filmy ukazują się, w każdy wtorek o godzinie 18:00. Link do kanału podpięty jest TUTAJ. Z kolei ich historyczna treść jest oparta na opowieściach z książki Był sobie król“ Mariusza Wollnego z Wydawnictwa Jama. Klikając TEN LINK możesz przejść do strony, gdzie znajduje się więcej szczegółów o książkach. Używając kodu o nazwie POMYSŁOWNIK pozycje z cyklu Był sobie król“ generują 10% rabatu.  Dzięki użyciu rabatu korzystasz Ty oraz my, gdyż od każdego zakupu z kodem Pomysłownik otrzymujemy prowizję.  W ten sposób wspierasz powstawanie kolejnych odcinków!

 

Zostaw komentarz