Lato sprzyja wszelkim aktywnościom na świeżym powietrzu. W Krakowie miejsc na wycieczki rodzica z dzieckiem jest wiele. Dziś chcę zaprosić wszystkich rodziców i opiekunów do tego by odwiedzić świat w pigułce jakim są Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej.

Czym są Wioski Świata?

Wioski Świata czyli Park Edukacji Globalnej ulokowane są w zacisznym miejscu w Krakowie przy ulicy Tynieckiej 39.  Na obszarze 3 ha dzieci mogą zaglądnąć do tradycyjnych domów między innymi z Arktyki, Mongolii. Dzięki temu poznać poza europejskie pomysły na życie. W Parku zostały wybrane wioski z biedniejszych krajów, tym samym wizyta w Wioskach Świata to możliwość porównania naszej stopy życiowej z ludźmi z innych krajów i kontynentów.

Czego dzieci mogą się nauczyć w Wioskach Świata?

Każdy odwiedzający może wejść do wszystkich obiektów na terenie Parku, tym samym jest szansa by odbyć podróż do ghańskiej wioski, papuaskiego domu na palach, mongolskiej jurty, arktycznego igloo, indiańskiego tipi, peruwiańskiej chaty, slamsów. Przez wizytę w tym miejscu można poczuć w jakich warunkach żyją ludzie nie w przeszłości, ale teraz w 2020 roku. Zwiedzenie Parku to też fantastyczna okazja by poćwiczyć geografię, jak również utrwalić gdzie mieszkają wybrane zwierzęta.

 

O tym jak zwiedzać Wioski Świata i co ciekawe czeka na dzieci i ich rodziców w Parku Edukacji Globalnej opowie gość Pomysłownika – Marta Węgrzyn – koordynatorka Wiosek Świata.

Zostaw komentarz