Historia dla dzieci w praktyce odsłania  kolejny odcinek.  Tym razem jest on poświęcony ciekawej postaci historycznej jaką był Mieszko I, w serii dostępnej na kanale YouTube Pomysłownika. Link do kanału znajduje się TUTAJ.  Razem z #10 serii  odcinkiem  „Historia Polski dla Małych i Dużych“ można przez moment wejść w świat pierwszego historycznego władcy i tego jak podejmował decyzję. Historia dla dzieci w praktyce zobowiązuje dlatego bierzemy pod lupę różne techniki uczenia się.

Historia dla dzieci w praktyce – rozwija logiczne myślenie

Rozwijamy logiczne myślenie za pomocą zagadek. Te są przygotowywane specjalnie do każdego odcinka. Publikujemy je dzień przed premierą filmu. A oto i zagadka dla Najmłodszych zapowiadająca temat #10 odcinka:

 

Jest długi i ostry, rycerzom służył.

rzecz jasna: do walki, nie do podróży!

Podróż na koniach swych odbywali,

a przedmiot ten do pasa wiązali!

Prawdziwy rycerz – na pewno to wiesz – 

miał zawsze przy sobie swój własny… .

Czego chce nas nauczyć Mieszko I w kolejnej odsłonie?

Mamy miecz, mamy podejmowanie decyzji. To czego w efekcie może nas tym razem nauczyć Mieszko I? Na pewno proaktywności i przygotowania. Co więcej historie Mieszka I zachęcają do tego by z dumą popatrzeć na to co już każdy z nas potrafi i by to dalej rozwijać. Ciekawa jestem na ile postać Mieszka I może zainspirować dziecięce umysły do podbojów intelektualnych? Drogi rodzicu jak oceniasz tą sprawę?

 

Seria filmów Historia Polski dla Małych i Dużych“ jest oparta na opowieściach z książki Był sobie król“ Mariusza Wollnego z Wydawnictwa Jama. Klikając TEN LINK możesz przejść do strony, gdzie znajduje się więcej szczegółów o książkach z serii Był sobie król“. Używając kod pt.: POMYSŁOWNIK pozycje z cyklu Był sobie król“ otrzymują 10% rabat.  Dzięki wykorzystaniu rabatu korzystasz Ty oraz my, gdyż od każdego zakupu z kodem Pomysłownika otrzymujemy prowizję. W ten sposób wspierasz powstawanie kolejnych odcinków!

Zostaw komentarz