Do 3 razy sztuka! To tak podobnego do naszego bohatera – Bolesława Chrobrego. Już od początku dał się poznać jako osoba energiczna, wytrwała, wręcz uparta. Koronacja Bolesława Chrobrego – to scenariusz dobry na film motywacyjny. Niemniej zanim będzie film motywacyjny zapraszam na film popularno-naukowy. Czyli #17 odcinek Historia Polski – dla Małych i Dużych

Co wprowadzi w tematykę filmu?

Najlepszym wprowadzeniem jest oczywiście zagadka dla dzieci! Zagadkę przygotowaliśmy z myślą o rozwoju lewej półkuli mózgu, tej bardziej analitycznej. Oto ona:

***

Zwykle ze złota była zrobiona,

drogimi klejnotami pięknie zdobiona.

Ozdobą królewskiej głowy była.

O jego władzy nad państwem świadczyła.

***

Do 3 razy sztuka?

Tak, tak Bolesław Chrobry był niezwykły w dążeniu do celu, do spełniania marzeń. Tak było w przypadku koronacji Bolesława Chrobrego, o której marzył już od lat. On po prostu sięgał po realizację marzeń.  Proste? To już indywidualna kwestia, pytanie jest takie, czy chciałabyś aby Twoje dziecko miało tyle odwagi i uporu by sięgać po swoje marzenia co Bolesław Chrobry?

A co się działo w poprzednich odcinkach?

Historia Polski – dla Małych i Dużych –  „Do 3 razy sztuka! Koronacja Bolesława Chrobrego“ jest już #17 odcinkiem z serii. W poprzednich dwóch odcinkach poruszaliśmy temat:

-> wojen i bitew  Bolesława Chrobrego, link TUTAJ 

-> zjazdu w Gnieźnie i spotkania Bolesława Chrobrego z Ottonem III, link TUTAJ 

 

Seria filmów „Historia Polski dla Małych i Dużych“ jest oparta na opowieściach z książki „Był sobie król“ Mariusza Wollnego z Wydawnictwa Jama. Klikając TEN LINK możesz przejść do strony, gdzie znajduje się więcej szczegółów o książkach z serii Był sobie król“. Używając kod pt.: POMYSŁOWNIK pozycje z cyklu „Był sobie król“ otrzymują 10% rabat.  Dzięki wykorzystaniu rabatu korzystasz Ty oraz my, gdyż od każdego zakupu z kodem Pomysłownika otrzymujemy prowizję. W ten sposób wspierasz powstawanie kolejnych odcinków!

Zostaw komentarz